WOLONTARIAT

Szanowni Państwo!

Piszę do Was w imieniu Centrum Wielokulturowego w Krakowie, którego operatorem jest Fundacja Internationaler Bund Polska.

Chcemy zaoferować Wam fantastyczną propozycję na czas wakacji!

Od momentu wybuchu wojny prowadzimy szereg działań na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. W ramach tych aktywności udzielamy wsparcia w kilku lokalizacjach na terenie Krakowa, w tym w szczególności na al. Pokoju 44 (w SZAFIE DOBRA, dawne CH Plaza), w magazynie darów przy al. Daszyńskiego 16, w Punktach Informacyjnym dla Obcokrajowców: przy al. Daszyńskiego 22 oraz w Galerii Kazimierz. Koordynujemy pomoc przy wydawaniu najważniejszych rzeczy jak ubrania, leki, produkty spożywcze, kosmetyki i wiele innych, pomagamy w sprawach administracyjnych.

Od początku konfliktu pomogły nam tysiące osób, w tym wielu uczniów, ale rąk do pracy dalej potrzeba!

Wolontariat daje Wam wiele szans na rozwój oraz zdobycie cennego doświadczenia. Zalety wolontariatu to nie tylko satysfakcja z pomagania innym, ale również możliwość wyróżnienia się na tle innych kandydatów podczas rozmowy kwalifikacyjnej do pracy, co dla Was wchodzących niedługo na rynek pracy, może być szczególnie przydatne. Wolontariat to też wiele nowych umiejętności i okazji do poznania ciekawych ludzi z całego świata oraz poćwiczenia rozmowy w różnych językach.

Nasze główne punkty pomocy to:

SZAFA DOBRA al. Pokoju 44

Miejsce przyjmowania i wydawania odzieży i obuwia potrzebującym.

· Przykładowe zadania wolontariuszy: informacja, kontrola kolejki, kontrola dokumentów uprawniających do otrzymania pomocy, liczenie osób wchodzących i wychodzących, witanie beneficjentów, liczenie wydawanych przedmiotów, asystowanie beneficjentów, restock, przymierzalnia, kącik dla dzieci, sortowanie ubrań, przyjmowanie transportów, i inne.

Magazyn na al. Daszyńskiego 16

Miejsce przyjmowania od darczyńców i wydawania potrzebującym artykułów tj. kosmetyki, art. higieniczne, jedzenie, zabawki, rzeczy do spania, leki.

· Przykładowe zadania wolontariuszy: organizacja i wydawanie paczek/produktów, rejestracja przybywających, prowadzenie statystyk, asystowanie potrzebującym

Organizujemy liczne warsztaty i wydążenia, w których też przyda się Wasza pomoc! Aktualną listę wydarzeń oraz przykłady tego co robiliśmy wcześniej znajdziecie na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/groups/475118210908519

Jeżeli macie inne pomysły jak możecie pomóc zapraszamy do kontaktu!

JAK ZAPISAC SIĘ NA WOLONTARIAT?

1) Wypełnij formularz wolontariusz ( https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScMK-NVlxvj4M-kLXN7FAIzCRahRmr-5vsistZP2eV2Nxl7uA/viewform )

2) Wejdź do pliku z harmonogramem, wybierz arkusz z interesującą Cię lokalizacją i wpisz swoje imię i nazwisko na wybraną zmianę. Zauważ, że niektóre pozycje wymagają znajomości np. języka ukraińskiego lub rosyjskiego. Harmonogram – znajdziesz tutaj.: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1AwiFNqGgGA29ycdsD3lQUKoMdDS43EhsGpB8uNk2ufQ/edit#gid=647155985

UWAGA! Nie wysyłamy potwierdzenia mailem – jeżeli wpisałeś/wpisałaś się na zmianę – po prostu przyjdź. Maile wysyłamy tylko w razie nagłych zmian.

3) Żeby pozostać z nami w kontakcie – śledź naszą grupę na Facebooku, na której codziennie publikujemy informacje o nowych potrzebach związanych z wolontariatem w Krakowie.

Link do FB grupy ( https://www.facebook.com/groups/475118210908519 )

Jeżeli macie jakieś pytania, piszcie!

Email: cw.wolontariat@gmail.com

Więcej możecie dowiedzieć się z naszego Facebooka: Centrum Wielokulturowe w Krakowie | Facebook ( https://www.facebook.com/CentrumWielokulturoweKrk )

Z naszego Instagrama: @centrumwielokulturowekrk

Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia podczas wolontariatu!

Centrum Wielokulturowe w Krakowie
ul Daszyńskiego 22
31-534 Kraków
tel: 887 202 700
Instagram: @centrumwielokulturowekrk
FB: @centrumwielokulturowekrk
Twitter: @cw_krakow

SZKOŁA BEZPŁATNA

MATURA NIE WYMAGANA

BEZ OGRANICZENIA WIEKOWEGO

PONADPROGRAMOWE KURSY DOSZKALAJĄCE

PRAKTYKI W PLACÓWKACH SŁUŻBY ZDROWIA

INTERNAT I STOŁÓWKA W BUDYNKU SZKOŁY