Logotyp 70 lat MPSM

Małopolska Policealna Szkoła Masażu Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie

Logotyp 70 lat MPSM

Małopolska Policealna Szkoła Masażu Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie

W dniu 13 października 2023 r. zorganizowaliśmy tradycyjnie ognisko integracyjne w Lasku Wolskim. Przedstawiciele Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego , nauczyciele i pracownicy administracji oraz słuchacze w przepięknym otoczeniu przyrody śpiewali , tańczyli , bawili się oraz zajadali smażone nad ogniskiem kiełbaski i chlebki. Na spotkaniu słuchacze klas pierwszych złożyli przysięgę „zoologiczną” tak z przymrużeniem oka, a Nauczyciele MPSM zostali uhonorowani Nagroda Dyrektora MPSM za wybitne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńcze.

Na zdjęciu na tle wysokich liściastych drzew Lasku Wolskiego w większości stoją nauczyciele MPSM. W samym środku Pan Dyrektor Krzysztof Kipiel. Po lewej od Niego Panie Jolanta Mroczek i Marta Gała – Rusak, a za nimi Pan Tomasz Mroczek. Po prawej od Pana Dyrektora Pani Jolanta Kipiel, Pan Mateusz Borkowski i Pani Marta Zimnicka – Borkowska, a przed nimi jeden z najmłodszych uczestników spotkania Miłosz, lat 6.  Dalej Pani Anna Sala oraz Panowie Piotr Korus i Michał Stolarek ( nasz nowy wychowawca w internacie).Wszyscy ubrani sportowo w oczekiwaniu na gry i zabawy.
Na zdjęciu w całości ukazana jest Polana inż. Wobra, na której organizujemy ogniska. W tle duża okrągła i zadaszona altana w której rozłożone są stoły z jadłem i piciem. Na pierwszym planie wokół ogniska rozstawione są ławy na których siedzą wszyscy uczestnicy spotkania.
W centralnym punkcie zdjęcia znajduje się ognisko. Ładnie ułożone kawałki drewna w stożek palą się intensywnie. Nad ogniskiem duża ilość kiełbasek nadzianych na patyki i podtrzymywanych przez słuchaczy. W tle za ogniskiem siedzący na ławkach i już zajadający swoje upieczone rarytasy.
Na zdjęciu na trawie rozłożone maty na , których namalowane są kolorowe koła. Na matach powyginani w różne pozycje ( głową w dole oparci na rękach lub głową w górze ale za to klękający , a także oparty na łokciu dziwnie wypięty plecami w górę). Zabawa nazywa się twister i jest rozrywką dla wybitnie rozciągniętych osobników.
Na ognisku nie zabrakło również śpiewów przy akompaniamencie instrumentów. Grali nasi uzdolnieni słuchacze pierwszych i drugich klas. Na zdjęciu słuchacz grający na skrzypcach, na gitarze oraz słuchaczka grająca na bębnie siedząc na nim. Tyłem na ławce siedzi słuchaczka która trzyma flet gotowa przyłączyć się do muzycznej grupki. W tle stojące w altanie przedstawicielki Departamentu Edukacji z Dyrektorem Szkoły. Altana stoi otoczona gęsto wysokimi liściastymi drzewami Lasku Wolskiego.